Batı Karadeniz’in ilk Asfalt Plentini Kurduk

Posted in: Bizden Haberler- Şub 19, 2012 No Comments

Batı Karadeniz’in  özel şirkete ait ilk ‘ Modern ve Çevre Dostu’ Asfalt Planti Alagözler Şirketler Gurubu tarafından Bartın’da kuruldu. Doğalgaz ile çalışacak tesis ‘’ses, toz ve gaz’’açısından tamamen çevre dostu özellikler sahip.

 

Özellikle  Batı Karadeniz’in doğal yapısı göz önüne alındığında, yolların asfalt yapılması sorunu her zaman  gündemde olur. Bartın’ımız açısından da ne zaman bu konu kamu da gündeme gelse modern, çevre dostu, kapasitesi yeterli bir asfalt plantinin olmayışı yetkililer tarafından önemli bir eksiklik olarak vurgulanır.

 

Çaycuma Merkezli, Bartın’ın da çok yakından tanıdığı Alagözler Şirketler Grubu’nun Gürgenpınarı yolu üzerinde kurduğu asfalt tesisi, bölgemizde ve Bartın’da hem kamunun hemde özel sektörün ihtiyaçlarını karşılamada, yolların hızla asfaltlanması konusunda önemli bir yatırım.

 

1990 yılında kurulan, Kum-Çakıl, Hazır Beton, İnşaat, Agrega, Yol-Otoyol yapımı, Dekapaj ve Madencilik alanlarında faaliyet gösteren Alagözler Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Alagöz tesisle ilgili yaptığı açıklama da ‘ bu tesisi kurarken iki temel amacımız oldu; birincisi;  bölgemiz de yolların hızla asfaltlanmasında ihtiyaca cevap verecek yeterli kapasite de modern bir tesis kurmak, ikincisi ; tesisin mutlaka çevre dostu olması. Bu nedenle tesisimizin kapasitesi 240 ton/saat ve çevre dostu olması için tesis maliyetinin %30’ u  kadar filtre sistemine yatırım yaptık. Tesisi kurduğumuz yerde henüz doğalgaz hattı olmamasına rağmen sistemin sıvı doğalgazla çalışması için doğalgaz tankı kurduk. Mıcır ile bütüm karıştırılırken sistem sıvı doğalgaz ile ısıtılacak .Hiç bir katı atık çevreye atılmayacak, sadece bacadan su buharı çıkacak. Sistemin çevreye ve doğaya karşı hiçbir olumsuz etkisinin olmaması için dünya standartların da gereken teknolojik yatırımı ve kontrol sistemlerini kurduk. Ürünümüzün kalitesinin her zaman aynı standarda olması için kalite kontrol laboratuarı kurduk. İşinin uzmanı ekiplerle çalıştırılan tesisimiz hizmete başladı.’

No Responses to “Batı Karadeniz’in ilk Asfalt Plentini Kurduk”

Leave a Reply